Rubriky
Články

Oreganový olej – účinnější než antibiotika?

Dnes bych se s vámi ráda podělila o jednu osobní zkušenost. Spousta z vás zná léčivé účinky divokého oregana. Já bez něj tedy neudělám ani krok, neboť „moudří vědí“. Při víkendovém team buildingu jsem se necítila zrovna ve své kůži. Přihlásilo se obvyklé škrábání v krku, únava, bolest svalů, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Pravděpodobně důsledek cesty v klimatizovaném autě. Nejlepší čas vyzkoušet blahodárné účinky oleje z divokého oregana. Léčba byla jasná, doplnila jsem ji ještě čajem s medem, zázvorem, dostatkem spánku a odpočinku. Úleva se dostavila a již večer, kdy jsem se pomalu dostávala opět do formy. Pro mě osobně je tento oreganový olej vždy jistota a nesmí chybět při žádné cestě. A to platí i pro cestování s dětma. Zkrátka společník k nezaplacení.

Oreganový olej – nejsilnější přírodní antibiotikum, antivirotikum a antiparazitikumk čemu se vám bude hodit?

Oregano se používalo ve starém Řecku jakožto velmi účinná léčivá bylina. Řekové ho používali na rány, hmyzí kousnutí, hadí uštknutí a zažívací a dýchací infekce. Z dobrého důvodu je oreganový olej nejlepší antibiotický, antivirový a protiplísňový prostředek!

Je vědecky dokázáno, že esenciální oreganový olej zabíjí bakterie1, 4,5, viry3, plísňové infekce jako například candida albicans6 a parazity2včetně giardiózy a amébové infekce. Ve skutečnosti je ale také vědecky dokázáno, že účinkuje dokonce na patogeny, které jsou vůči antibiotikům rezistentní.

Oreganový olej je neuvěřitelně účinný při otravě potravinami, střevní chřipce, kandidových infekcích, pásovém oparu, ekzémech, infekcích dutin, nehtových plísních, akné, kožních infekcích, kousnutí hmyzem, bradavicích, alergiích a dalších zdravotních problémech. Oreganový olej je ovšem velmi silný a může být dráždivý, proto je nutné, jak jsem již zmínila, ho zředit v základním „nosiči“ (rostlinném oleji), pokud ho aplikujeme na kůži. Užíváme-li ho vnitřně, doporučuji tento :

OLEJ LOVE Z DIVOKÉHO MOŘSÉHO OREGANA

Aktivními přísadami oreganového oleje jsou fenoly, karvakrol (60–80 %) a thymol (5 %), které představují jeho antiseptické, protiplísňové, antivirové a antioxidační složky. Čím vyšší obsah účinného karvakrolu, tím je olej dražší. Dalšími komponentami oregana jsou terpeny, pinen a terpinen, které přispívají k jeho antiseptickým, antivirovým, protizánětlivým a anestetickým vlastnostem.

Celkem bylo provedeno více než 800 studií oreganového oleje a jeho úžasných léčivých schopností.

Je vědecky dokázáno, že karvakrol je vysoce účinný při boji s nebezpečným stafylokokem, norovirem, bakterií E. coli, listeriemi, kampylobakterií a salmonelou – veškerými organismy, které mohou způsobit prudkou otravu zkaženými potravinami. Karvakrol je dokonce lepší než antibiotika (která bakterie pouze zabíjejí), neboť je také vysoce antivirový. Je navíc protizánětlivý a lze ho použít ke snížení zarudnutí a otoku v důsledku zranění nebo alergických reakcí a kousnutí hmyzem. Dle vědeckých studií karvakrol také působí proti nadměrnému růstu kandidy v ústech nebo trávicím traktu, a dokonce napomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.

Oreganový olej je jeden z nejúčinnějších a nejvšestrannějších přírodních léků. Mějte ho ve své domácí lékárničce a berte si ho s sebou na cesty.

Jako velmi účinný se ukázal také při léčbě boreliózy.

Jak užívám oreganový olej já?

Prevence: 1 x denně 5 kapek, děti 1 x denně 1-3 kapky do medu nebo na lžičku vody – zapíjíme vždy čistou vodou. Užívám po dobu 2 týdnů, poté na 14 dní vysadím.

Akutní stavy nebo při prvních příznacích nemoci : 3 x denně 5 kapek, děti 3 kapky denně. Až do vymizení příznaků.

Preventivně nasazuji vždy v září při nástupu dětí do školy a v období viróz.

VÍCE INFO ZDE

Reference:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23484421
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10815019
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24779581
4. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1016/S0378-1097(03)00890-5/full
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25952773
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11855736

Zdroj: www.puravia.cz

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *