Rubriky
Články Lifestyle

Život podle tabulek?

Je normální, když po 40 nemůžu cvičit jumping Jacka protože se mi chce pokaždé čurat?

Je normální, když se mě má 12ti letá dcera zeptá, kolik už jsem toho dnes sežrala a jestli bych si neměla vytvořit nový sloupec do mé kalorické tabulky?

Je normální, když na mě pokaždé co zapnu počítač vyskakuje článek s názvem sex podle excelové tabulky?

O velikosti prsou, hladině hormonů nebo kapacitě mé mozkové paměti raději ani nemluvím.

Dá se žít podle tabulek?

Já rozhodně plánovací typ nejsem, zato moje dcera v tomto EXCELuje 🙂 Tabulky si vede snad na vše, co existuje. Já si v životě vedla jednu jedinou tabulku a do té jsem si zapisovala kdy mám a nemám menstruaci.

Tabulky dnes existují snad úplně na všechno. Chceš šťastný intimní život? Dle vědecky sestavené tabulky si můžeš zajistit štěstí i v této oblasti. Jak bude vypadat tvůj plat v roce 2021? Platové tabulky ti nabízí jednoznačnou odpověď. Chceš vědět kolika let se dožiješ přesně v tom kraji, kde žiješ? Existují tabulky délky dožití dle regionů. Ale pozor! Vzhledem k odlišné úmrtnosti mužů a žen se konstruují odděleně pro obě pohlaví 🤦‍♀️. Kdo se v tom má vyznat!?

Chci žít podle chuti a momentální nálady, ne podle aplikace

Když na všechno máme tabulky, dá se dlouhodobě podle nich i stravovat? Vždyť já přece večer nevím, na co budu mít ráno chuť, až se vzbudím. A nemluvím jen o jídle. Chci žít podle chuti a momentální nálady, ne podle aplikace. Jestli někomu vyhovuje žít podle předepsaného návodu, vůbec to nesoudím, ale u mě to nefunguje. Takže si nechám těch 5 kilo nebo je časem zhubnu jinak, ale život podle tabulek není pro mě!

Do doby, než jsem vyzkoušela svoji první výzvu byla má odpověď jednoznačná. V žádném případě!

S první výzvou jsem překvapila sama sebe

Za bod zlomu považuji den, kdy jsem si koupila svoji první výzvu SACHARIDOVÉ VLNY. Těch 5 kilo totiž ne a ne dolů, takže jsem si povzdechla a řekla si, že to prostě zkusím. Nebudu tvrdit, že jsem si poctivě vedla kalorické tabulky, ono se to vlastně po mě ani nechtělo. Součástí této výzvy je přesně stanovený jídelníček, tedy příjem a výdej. Plus a mínus, které v tomto případě dává mínus. Na váze! A to je motivace!

Když nepočítám ty menstruační tabulky a vzorečky na druhém stupni základní školy, tak první tabulky v mém životě ve formě Sacharidových vln jsem akceptovala jen díky těmto důvodům:

➡ Sakra jsem chtěla zhubnout a bez pevného, jasného systému to nešlo. Postupně jsem uznala, že sem tam nějaká tabulka dává smysl.

➡ Měřit jsem nic nemusela, jen vážit jídlo a to ZVLÁDNU 👍.

➡ JUPÍ! Nemusím být kreativní, někdo už vše za mě vymyslel. Hodil to do tabulek a mně to funguje!  Navíc úprava jídel je ke každému dni k dispozici od zkušených uživatelů, kteří již vědí, jak to lépe „smíchat dohromady“, aby to opravdu chutnalo!

➡ Chtěla jsem udělat něco pro své zdraví a neřešit to formou hladovění. Ono totiž tělo po několika dnech bez jídla vypadá a funguje právě dost jinak! Navíc mě odradila tabulka úbytků jednotlivých částí těla při smrti hladem 🤦‍♀️. Mimochodem ta tabulka opravdu existuje a tady jsou výsledky: Tuk 97% Slezina 63% Játra 56% Svalovina 30% Krev 17% Nervová střediska 0 %. Co nám ukazuje? Hladověním strádají všechny části těla kromě mozku. Takže umřu štíhlá a můj mozek zůstane v perfektní kondici 😊

Pokud bych to tedy měla shrnout. V tomto případě mohu ráda a s pokorou konstatovat, že jsem se s odmítáním tabulek mýlila. Žijeme v době plné extrémů. V době čísel, přesných itinerářů, časových harmonogramů a seznamů. Život ale není aplikace, je potřeba jej žít a naplno si ho užívat. Mít z něj radost. Pokud ti tedy tabulky pomáhají ke štěstí, klidně je zařaď do svého života. Ale jak se říká, všeho s mírou 😉. A u „Sacharidovek“ to s jejich použitím určitě nepřeženeš!

Autorská práva k tomuto článku má projekt www.30tidennivyzva.cz

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *