Rubriky
Rozhovory

Zbyšek (32) : Nechtěl jsem, aby se dcera za mě styděla, že jsem tak tlustý.

Zbyšek : Díky vám jsem tam, kde jsem a vypadám tak, jak vypadám. Snížil jsem svoji původní váhu ze 140 kg na 85 kg a cítím se úžasně. Zvedlo se mi sebevědomí a pocit uspokojení z toho, že to zvládám a dělám vše pro svou osobní změnu zevnějšku.

Vlevo foto před výzvou, vpravo aktuální foto po absolvování výzvy.

Když provedeme porovnání Zbyškových fotek před a po, musíme opravdu zatleskat! Tato proměna nám vyrazila dech. Jak velkou motivací může být pro otce jeho vlastní dcera?

Prostě zhubni!

Psal se rok 2011, kdy jsem se dozvěděl, že budu otec. Takže jak to bývá dobrým zvykem mužů, drží basu s partnerkou při nabírání těhotenských kil. Jen už předtím nesmíte mít náskok, který poté ještě zdvojnásobíte. Nicméně, když se narodila dcera, tak jsem se poté snažil shodit nabraná kila pomocí různých prášků na hubnutí a držení nesmyslných diet na internetu, kdy každý pokus o zhubnutí nakonec skončil velkým jojo efektem. Tedy až do doby, než jsem poprvé narazil na internetové stránky 30ti denní výzvy. Je pravda, že jsem se dlouhou dobu rozmýšlel, byl jsem skeptický a moc jsem nevěřil, že 30 dní bude stačit na nějaký progres na těle. Z důvodu, čím dál horší životosprávy a mála pohybu jsem se nakonec rozhodl, že si zakoupím výzvu Prostě zhubni.

Zbyšek po narození své dcery.

Původním cílem Zbyška bylo shodit pár kil, aby se cítil lépe po zdravotní stránce. Dalším zásadním důvodem bylo zvýšení sebevědomí. Cíl zůstal stejný i nyní, naopak si začal pohrávat s myšlenkou, že by na sobě ještě více zapracoval.

Když se podívám na fotky před a po, tak dodnes nechápu, jak jsem se mohl do takové silné postavy projíst. Popravdě si teď velmi užívám, že jsem hubený a mohu si vybírat z větší nabídky oblečení. Celkově se cítím mnohem lépe.

Říká se, že cvičení dělá lidi šťastnějšími, díky hladině hormonů, které se během této aktivity vyplavují.

Naprosto souhlasím, že cvičení u mne zvýšilo hladinu hormonu štěstí a celkově mi dodávalo energii. Také se mi zvedlo sebevědomí a pocit uspokojení z toho, že to zvládám a dělám vše pro svou osobní změnu zevnějšku. Zároveň, že došlo k posílení pevné vůle.

První změny okolí zaznamenalo už po prvním týdnu. Mnoho lidí Zbyškovi říkalo, že musel trochu shodit. Nejen kila, ale hlavně centimetry v pase. Reakce byly pozitivní, stejně jako podpora v nejtěžších chvílích.

„Přiznám se zcela bez mučení, že jsem to chtěl vzdát hned první den. Neboť jsem byl zvyklý celý den do sebe prát ,,hnusy“ a přejídat se. A ono ejhle, najednou gramáže jídla a 5 jídel po třech hodinách. Nejvíce mě podporovala rodina, protože i ona si uvědomovala, že je potřeba, abych se sebou něco udělal. Často jsem slyšel, že trpí kolena a také srdce.“

A jaký byl Zbyškův typický den před výzvou a nyní?

Den Zbyška před výzvou byl jedna katastrofa vedle druhé. Nezdravá ranní snídaně a kafe. Poté celý den v terénu bez jídla. Po návratu potřeboval zahnat celodenní hlad, snědl tedy vše na co přišel. Nejhorší bylo, že takto jedl v kuse od večera až do ranních hodin, než šel z práce domů. A jak vypadá den Zbyška po výzvě? Zásadní změnou je pravidelnost v jídle. Nejvíce ho však nadchl perfektně připravený jídelníček, díky kterému nemusí složitě vymýšlet, co by měl každý den jíst a v jakém množství.

„Popravdě jsem zůstal věrný jídelníčkům z výzvy, které jsem si trochu poupravil a stále si držím režim 5 jídel po třech hodinách. S tím, že jeden den v týdnu mám cheat day (hřešící den). Co se týká cvičebních návyků, tak inspiraci stále čerpám ze stránek 30ti denní výzvy.“

Nejčastěji relaxuje sportem, ať už jízdou na kole, in-line bruslích, tenisem, během či jen fitness.

Doporučil by Zbyšek náš projekt dalším lidem a proč?

„Určitě ano, ostatně se snažím velmi často váš projekt zviditelňovat na Instagramu. Díky vám jsem tam, kde jsem a vypadám tak, jak vypadám. Určitě bych si nějakou další výzvu pořídil. Líbilo by se mi, kdyby se tam objevila nějaká další výzva zaměřena pouze na jídelníček (poznámka redakce výzva Sacharidové vlny). Rozhodně mě lákají i jiné výzvy, které tam máte. Takže dříve nebo později si nějakou opět koupím.

Autorská práva ke článku má 30ti denní výzva

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *